Biz Kimiz?

TYSA  “TERAPİ YAŞAM SANAT ATÖLYESİ ” özünde bir Sanat Psikoterapi Merkezi’dir. Bünyesinde terapötik ( bireysel veya grup ) atölye seansları barındırır. Terapi Yaşam Sanat Atölyemizin tüm programlarında , katılımcıların yaşları, cinsiyetleri, sosyo-ekonomik durumları ve kökenleri ne olursa olsun, kimlik arayışları üzerine odaklanan çalışmalarımız  ön plandadır. Ailelere, çocuklara, yetişkinlere, kurumlara verilen bire bir veya grup danışmanlık hizmetleridir.

SANAT kendi başına, iyileştirici elementlerin öncülüğünde, tema-lı terapötik çalışmaların ışığında , sürprizlerle dolu kapılarını bize açarken, yol gösteren bir iletişim aracı olarak hayatın her alanında bize eşlik eder.

Tüm seanslarımız, bireylerin veya grupların ihtiyaçlarına göre hedeflenen doğrultuda ,uzm.psikolog, sanat psikoterapistleri, sanatçı veya sanat eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilir…

Terapi Yaşam Sanat Atölyesi aynı zamanda uluslararası bağlamda profesyonel iş birliği ve destek sağlayan geniş çaplı sanatçı ve eğitimci platformudur.  Terapi Yaşam Sanat Atölyesinde hem İngilizce hem Türkçe olarak bireysel ve grup terapileri devam etmektedir.

Düşüncelerinizin farkında olun, söze dönüşmeden…

Sözlerinizi tartıp biçin, davranışlarınıza dönüşmeden…

Davranışlarınızı gözden geçirin, alışkanlıklarınıza dönüşmeden…

Alışkanlıklarınızın farkında olun ve dikkat edin, değerlerinize dönüşmeden…

Değerlerinizi anlayın ve onlara sahip çıkın, kaderinize dönüşmeden…”

                                                                     Mahatma Ghandi

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Bilginin, bilimin ve sanatın gücünden faydalanarak, yaşam boyu öğrenme modelini ve bununla beraber toplumsal paydayı hedef alan Terapi Yaşam Sanat Atölyesi, kişisel, sosyal ve sanatsal gelişimi destekleyici atölyelerle yaşamınızdaki dönüşüm için eşsiz başlangıçlar sunmak amacıyla yola çıkmıştır ve ‘daha iyisi mümkün’ mottosuyla çalışmalarına devam etmektedir.

TYSA EKİP

Selin Işık YAZAR

Klinik Psikolog - TYSA Kurucu - Sanat Terapisti

Ekin Gülseren DUYAR

Etkinlik Koordinatörü - Yaratıcı Drama Eğitmeni

Eda BİLGİN

Ritim ve Drama Eğitmeni

Mathew Mert YAZAR

Yaratıcı Drama Eğitmeni

Pelin YAZAR

Ressam - Sanat Terapisti